Quvurlarning umumiy uzunligi boʻyicha davlatlar roʻyxati

Vikipediya, ochiq ensiklopediya
Jump to navigation Jump to search

Quvurlarning umumiy uzunligi boʻyicha davlatlar reytingi - AQSH MRBsining CIA World Factbook maʼlumotlariga asoslangan, dunyo mamlakatlarida turli maqsadlarda ishlatiladigan quvurlarning umumiy uzunligi boʻyicha reyting[1].

DavlatlarQuvurlar
umumiy uzunligi
(km)
Tabiiy gaz kondensatkondensat
/gaz
Gaz quvurlarisuyuq gazyuqori
oʻrta
past
Neft quvurlariNeft /
gaz/
suv
Neft mahsulotlariSuv quvurlariBoshqalarSana
 Afgʻoniston4664662007
 Albaniya6103312792013
 Jazoir29,6422,60016,4153,4477,0361442013
Angola bayrogʻi Angola 1,50735285106552013
 Argentina39,85029,930416,2483,6312013
 Armenia2,2332,2332013
 Avstraliya34,61263730,0542403,609722013
 Avstriya5,5564,7366631572013
 Ozarbayjon6,425893,8902,4462013
 Bahrayn7420542013
 Bangladesh2,9502,9502013
 Barbados103336462013
 Belarus8,7055,3861,5891,7302013
 Belgiya3,8283,1391545352013
 Boliviya9,6465,457512,5111,6272013
 Bosniya va Gersegovina15614792013
 Braziliya27,46825117,3123524,8314,7222013
 Bruney1,23933866824922013
 Bolgariya3,6112,8873463782013
 Birma4,2903,7395512013
Kamerun bayrogʻi Kamerun 1,2005351,107352013
 Kanada100,00074,98023,5642007
 Chad5825822013
 Chili5,6483,1607819857222013
 Xitoy86,921948,50223,0723115,29892007
Kolumbiya bayrogʻi Kolumbiya15,2164,9916,7963,4292013
Kongo Demokratik Respublikasi bayrogʻi Kongo DR 89562777562013
Kongo Demokratik Respublikasi bayrogʻi Kongo Respublikasi 121823249822013
 Kosta Rika6626622013
Kot d'Ivuar bayrogʻi Fil Suyak Sohili 487101256118572013
Xorvatiya bayrogʻi Xorvatiya 3,0202,4106102011
 Kuba271412302013
 Chexiya7,7907,160536942013
 Daniya5,037114,37764722013
 Ekvador4,255715272,1311,5262013
 Misr15,660486747,9869575,225378952013
Ekvatorial Gvineya bayrogʻi Ekvatorial Gvineya19742579712013
 Estoniya8688682013
 Finlandiya1,6891,6892010
 Fransiya23,34515,3222,9395,0842013
Gabon bayrogʻi Gabon 2,4498071,63932013
 Gurjiston2,7711,5961,1752013
 Olmoniya34,3353726,9852,8264,47982013
 Gana775394203612013
 Yunoniston1,4231,329942013
 Gvatemala4804802007
 Mojariston20,87719,02810078422013
 Hindiston35,676913,5812,0548,9432011,0692013
 Indoneziya21,704106415011,7021197,7677772844532013
 Eron38,906797320,7945708,6257,9372013
 Iroq10,4372,4559135,4321,6372013
 Irlandiya2,1472,1472013
 Isroil1,4667634422612013
 Italiya23,19020,2231,3931,5742013
 Yaponiya4,7344,4561741042013
 Iordaniya522473492013
 Qozogʻiston26,96365812,43211,3131,0951,4652013
 Keniya93249282013
Shimoliy Koreya bayrogʻi Shimoliy Koreya 662013
Janubiy Koreya bayrogʻi Koreya Respublikasi3,1212,216168892007
 Quvayt858261540572013
 Qirgʻiziston496480162013
 Laos5405402007
 Latviya1,3439284152013
 Livan88882013
Liberiya bayrogʻi Liberiya 442013
 Liviya11,6308823,7437,0052013
 Lixtenshteyn20202007
 Litva2,0421,9211212013
 Luksemburg169142272013
 Makedoniya3882681202007
 Malayziya9,0683546,4391551,93743114262013
 Meksika37,00818,0742,1028,7753697,5651232013
 Moldova1,9061,9062013
 Marokash1,3899442701752013
Mozambik bayrogʻi Mozambik 1,2509722782013
 Niderlandlar9,906818,5315787162013
 Yangi Zelandiya2,9253311,9361722881982013
 Nikaragua54542007
Nigeriya bayrogʻi Nigeriya 12,7141244,0451644,4413,9402013
 Norvegiya13,1895782208,0443,794457962013
 Ummon8,1851064,2243,558332642013
 Pokiston16,30912,6462,5761,0872013
Panama bayrogʻi Panama 1281282013
Papua Yangi Gvineya bayrogʻi Papua Yangi Gvineya 2642642007
Peru bayrogʻi Peru 4,0391,5266797861,033152013
 Filippin8995761381852013
 Polsha16,34914,1981,3747772013
 Portugaliya1,5431,344111882013
 Qatar3,8302882212,383907451032013
 Ruminiya6,1773,7262,4512013
 Rossiya259,913122163,8721,37880,8204013,658232007
 Saudiya Arabistoni10,6002092,9401,1835,1171,1512013
Senegal bayrogʻi Senegal 514382013
 Serbiya2,3141,9213932007
 Singapur13012282013
 Slovakiya7,1936,7744192013
 Sloveniya84984452013
 Janubiy Afrika3,839941,2939921,4602013
 Ispaniya14,55810,4816163,4612013
 Sudan5,8391564,0701,6132007
 Surinam50502007
 Shvetsiya1,6261,6262013
 Shveysariya1,9011,8009472013
 Suriya5,1993,1702,0292013
Tayvan bayrogʻi Tayvan1,068258022412013
 Tojikiston587549382007
Tanzaniya bayrogʻi Tanzaniya 1,21031189182013
 Tailand7,08525,9008511,0972013
 Trinidad va Tobago2,422257111,5675872013
 Tunis5,013683,1111,3814532013
 Turkiya15,64112,6033,0382013
 Turkmaniston9,0017,5001,5012013
 Ukraina45,59736,7204,5144,3632013
 BAA7,7385333,2773003,28724218992013
 Buyuk Britaniya39,778502928,603595,2561754,9192552013
 AQSh2,225,0321,984,321240,7112013
 Urugvay4172571602007
 Oʻzbekiston11,34510,3419442013
 Venesuela16,2885,9419817,5881,7882013
 Vietnam1,8057239895512833206132013
 Yaman2,033641221,3702013
 Zambiya7717712007
Zimbabve bayrogʻi Zimbabve 2702702007

References[tahrir]