Kontent qismiga oʻtish

1996-yilgi Yozgi Olimpiada oʻyinlari medallar jadvali

Vikipediya, erkin ensiklopediya
Olympische Ringe
Olympische Ringe
Oʻrin Mamlakat Oltin Kumush Bronza Jami
1AQSH bayrogʻi AQSH443225101
2Rossiya bayrogʻi Rossiya26211663
3Olmoniya bayrogʻi Germaniya20182765
4Xitoy bayrogʻi Xitoy16221250
5Fransiya bayrogʻi Fransiya1571537
6Italiya bayrogʻi Italiya13101235
7Avstraliya bayrogʻi Avstraliya992341
8Kuba bayrogʻi Kuba98825
9Ukraina bayrogʻi Ukraina921223
10Janubiy Koreya bayrogʻi Koreya Respublikasi715527
11Polsha bayrogʻi Polsha75517
12Vengriya bayrogʻi Vengriya741021
13Ispaniya bayrogʻi Ispaniya56617
14Ruminiya bayrogʻi Ruminiya47920
15Niderlandlar bayrogʻi Niderlandiya451019
16Yunoniston bayrogʻi Gretsiya4408
17Chexiya bayrogʻi Chexiya43411
18Shveytsariya bayrogʻi Shveysariya4307
19Daniya bayrogʻi Daniya4116
19Turkiya bayrogʻi Turkiya4116
21Kanada bayrogʻi Kanada311822
22Bolgariya bayrogʻi Bolgariya37515
23Yaponiya bayrogʻi Yaponiya36514
24Qozogʻiston bayrogʻi Qozogʻiston34411
25Braziliya bayrogʻi Braziliya33915
26Yangi Zelandiya bayrogʻi Yangi Zelandiya3216
27Janubiy Afrika bayrogʻi JAR3115
28Irlandiya bayrogʻi Irlandiya3014
29Shvetsiya bayrogʻi Shvetsiya2428
30Norvegiya bayrogʻi Norvegiya2237
31Belgiya bayrogʻi Belgiya2226
32Nigeriya bayrogʻi Nigeriya2136
33Shimoliy Koreya bayrogʻi KXDR2125
34Jazoir bayrogʻi Jazoir2013
34Efiopiya bayrogʻi Efiopiya2013
36Buyuk Britaniya bayrogʻi Buyuk Britaniya18615
37Belorussiya bayrogʻi Belarus16815
38Keniya bayrogʻi Keniya1438
39Jamaika bayrogʻi Yamayka1326
40Finlandiya bayrogʻi Finlandiya1214
41Indoneziya bayrogʻi Indoneziya1124
41Yugoslaviya bayrogʻi (1945-1991) Yugoslaviya1124
43Eron bayrogʻi Eron1113
43Slovakiya bayrogʻi Slovakiya1113
45 Armaniston1102
45Xorvatiya bayrogʻi Xorvatiya1102
47Portugaliya bayrogʻi Portugaliya1012
47Tailand bayrogʻi Tailand1012
49Burundi bayrogʻi Burundi1001
49Kosta Rika bayrogʻi Kosta Rika1001
49Ekvador bayrogʻi Ekvador1001
49Gon Kong bayrogʻi Gonkong1001
49Suriya bayrogʻi Suriya1001
54Argentina bayrogʻi Argentina0213
55Namibiya bayrogʻi Namibiya0202
55Andoza:SLN0202
57Avstriya bayrogʻi Avstriya0123
58Malayziya bayrogʻi Malayziya0112
58Moldova bayrogʻi Moldova0112
58Oʻzbekiston bayrogʻi Oʻzbekiston0112
61Ozarbayjon bayrogʻi Ozarbayjon0101
61Bagamalar bayrogʻi Bagam orollari0101
61Xitoy Taypeyi bayrogʻi Xitoy Taypeyi0101
61Latviya bayrogʻi Latviya0101
61Filippin bayrogʻi Filippin0101
61Tonga bayrogʻi Tonga0101
61Zambiya bayrogʻi Zambiya0101
68Gruziya bayrogʻi Gruziya0022
68Marokash bayrogʻi Marokash0022
68Trinidad va Tobago bayrogʻi Trinidad va Tobago0022
71Hindiston bayrogʻi Hindiston0011
71Isroil bayrogʻi Isroil0011
71Litva bayrogʻi Litva0011
71Meksika bayrogʻi Meksika0011
71Mogʻuliston bayrogʻi Mongoliya0011
71Mozambik bayrogʻi Mozambik0011
71Puerto-Riko bayrogʻi Puerto-Riko0011
71Tunis bayrogʻi Tunis0011
71Uganda bayrogʻi Uganda0011
Jami271273298842