Kontent qismiga oʻtish

Mission: Impossible

Vikipediya, erkin ensiklopediya
Mission: Impossible

Franshizaning rasmiy logotipi
Janr spy filmva jangovar
Rejissyor(lar) Brian De Palma (1)
John Woo (2)
J. J. Abrams (3)
Brad Bird (4)
Christopher McQuarrie (5–8)
Prodyuser(lar) Tom Cruise
Paula Wagner (1–3)
J. J. Abrams (4–6)
Christopher McQuarrie (6–8)
Rollarda Tom Cruise
Ving Rhames
Henry Czerny (1, 7–8)
Simon Pegg (3–8)
Rebecca Ferguson (5–7)
Studiya Paramount Pictures
Cruise/Wagner Productions (1–3)
Skydance (4–8)
TC Productions (4–8)
Bad Robot (4–6)
Distribyutor Paramount Pictures
Premyera
sanasi
1996-yildan hozirgacha
Davomiylik 110—170 daqiqa
Mamlakat AQSH bayrogʻi AQSH
Til inglizcha
Byudjet 1,5 milliard
(8 ta kinofilm)
Daromad $4,74 milliard
(8 ta kinofilm)[1]
Avvalgi film Mission: Impossible

Mission: Impossible“ — AQSH mediafranshizasi. Shu nomdagi teleserial (1966—1973) asosida yaratilgan.

Film Amerika Qoʻshma Shtatlari Reliz sanasi Rejissyor(lar)
„Mission: Impossible“ 1996-yil 22-may Brian De Palma
„Mission: Impossible 2“ 2000-yil 24-may John Woo
„Mission: Impossible III“ 2006-yil 5-may J. J. Abrams
„Mission: Impossible – Ghost Protocol“ 2011-yil 16-dekabr Brad Bird
„Mission: Impossible – Rogue Nation“ 2015-yil 31-iyul Christopher McQuarrie
„Mission: Impossible – Fallout“ 2018-yil 27-iyul
„Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One“ 2023-yil 12-iyul
„Mission: Impossible – The Final Reckoning“ 2025-yil 23-may
  1. „Mission: Impossible Movies at the Box Office“. Box Office Mojo. 2018-yil 25-dekabrda asl nusxadan arxivlangan. Qaraldi: 2018-yil 17-noyabr.